Imitazioni Orologi Tag HeuerImitazioni Orologi ChopardImitazioni Orologi BreitlingImitazioni Orologi RolexImitazioni Orologi CartierImitazioni Orologi HublotImitazioni Orologi PaneraiImitazioni Orologi MontblancImitazioni Orologi Patek Philippechaussure de foot nike pas cherbillige fotballsko nikebilliga nike fotbollsskorlacne kopacky nike

Pořad Minuta s encyklopedií existuje již od roku 2004.

Znáte Minutu s encyklopedií?

Výsledky ankety
Obrázek

Jachting

Jachting má svůj původ pravděpodobně v Nizozemí, kde slovo jaght označuje lehké rychlé plavidlo. Odtud se tento sport dostal v polovině 17. století zásluhou krále Karla II. do Anglie. Téměř o 200 let později tam jachtařský klub Royal Yacht Squadron u příležitosti světové výstavy v roce 1851 vyhlásil soutěž plachetnic. Mimo 14 místních posádek se do ní přihlásili i členové amerického New York Yacht Clubu. Zkonstruovali první ryze závodní jachtařskou loď, nazvali ji Amerika, přepluli s ní Atlantik, soutěž s přehledem vyhráli a získaný pohár, který tamnímu klubu věnovala královna Viktorie, odvezli za moře. Trofej byla později podle vítězné jachty nazvána Americkým pohárem a dodnes je nejvýznamnější jachtařskou cenou na světě. V roce 1900 byl jachting zařazen i do programu olympijských her.